top of page

רמי דוידיאן שהציל מאות אנשים מהמסיבה בנובה.

רמי דוידיאן

רמי דוידיאן גר ביישוב פטיש בעוטף עזה, ולפרנסתו משווק דלקים לחלקאים בישוביי העוטף. גם הוא כמו רבים שמע את האזעקות בבוקר של יום שבת ה7 באוקטובר, ותחילה שמדובר בירי רקטות בלבד, כמו תמיד.ואילו אט-אט התחילו להגיע למכשיר הטלפון שלו התראות רבות על המצב החריג ועל חדירת המחבלים,

ורמי הוא אולי אחד האנשים המכירים את השטח בצורה הטובה ביותר, ממש כמו כף ידו,הוא לא היסס ולא חשב פעמיים, ויצא אל השטח להציל את המבלים של מסיבת הנובה, שברחו מאלפי המחבלים.

רמי עבר בשטח, מצא גברים צעירים ונשים צעירות שהתחבאו בשטח במשך שעות רבות, וחילץ אותם למקום בטוח, הצעירים ניהלו רשימת אקסל של הניצולים, וכך עודכנו משפחות רבות בישראל על מצבם של אלו שניצלו, ויכלו לנשום לרווחה. 

וכך במשך שעות, עד השמועה התפשטה והמספר של רמי הגיע לאלפי הורים וחברים מודאגים ברחבי הארץ, רמי קיבל מיקום לנייד, הגיע לנקודה וכך, חילץ מאות.רמי למעשה לא עצם עין במשך 4 ימים, הוא הסתובב בשטח, הלוך ושוב, תוך כדי, לפרקים הצטרפו אליו כתבים וצלמים, הוא כיוון כוחות צבאיים, ואף פגש במחבלים, אך בזכות השליטה המוחלטת של רמי בשפה הערבית, הצליח להטעות אותם ולגרום להם לחשוב שהוא משלהם, ובכל למעשה יצא ללא פגע.


אחד ההיתקלויות המפורסמות שלו עם מחבלים כאשר הגיע לחלץ אישה צעירה, אשר הכווינה אותו בטלפון במשחק "חם-קר" לפי היריות ורעש המחבלים, עד שהגיע אליה, הגיעו גם המחבלים.5 מחבלים הקיפו אותה, ורמי, שהגיע למקום, דיבר איתם בערבית ושיקר להם כי כוחות צה"ל בדרך, ובשביל שהם יוכלו להינצל, שיברחו עכשיו, הם נענו לו. בשביל שלא יתעכבו, יעבירו את הבחורה לידיו.התכסיס שרמי הפעיל עליהם צלח, המחבלים שיחררו אותה, ורמי זכה, וגם כך, ניצלה אזרחית ישראלית צעירה מלהיחטף לשבי החמאס בעזה כמו 257 ישראלים אחרים.

כך התושייה, הכשרון, האומץ ורוח היצירתיות של רמי הצילו רבים.


אך לא כל הניסיונות צלחו, רמי, נתקל מפעם לפעם בגופות, במצב קשה ביותר, וגם אותם חילץ למקום מבטחים מחשש לחטיפה או התעללות בידי המחבלים.

רמי חשף גם עדויות קשות ביותר על כך שמצא בשטח גופות של בחורות צעירות, ערומות, שנקשרו לעצים ונורו למוות אחרי מה שעברו. ניתן להבין את רמת האכזריות והסדיסטיות הרצחנית של המחבלים, ואיך סבלו אותן נשים, המראות, לא יוצאות לרמי מהראש עד היום והוא מנסה להשתקם מימים קשים אלו.רמי בימים הראשונים הפך לגיבור של המדינה, יחד עם האופוריה, והאדרנלין הגבוה, רמי הצליח לשמר את שמחת החיים שלו, אבל בחודשים שחלפו, הקשיים הגיעו גם אליו ורמי עושה מאמצים כבירים בכדי להמשיך הלאה, אך לדבריו, זה קשה.


רמי הוא גיבור שכולנו מצדיעים לו, אך הטרגדיה לצערנו לא פסחה גם עליו ועל משפחתו, בבסיס פיקוד העורף, נרצחה אחייניתו, רב"ט אופיר דוידיאן, מהמחבלים האכזרים. רמי גילה זאת תוך כדי החילוצים, והמשיך בכל זאת לחלץ רבים במשך ימים ולילות.מדינת ישראל זקוקה לאנשים טובים כמו רמי דוידיאן ואנחנו מודים לו מעומק ליבנו על הגבורה,

הגבורה של תושב עוטף עזה, "האזרח הפשוט", שברוח גבורה לא נתפסת, ובלתי מוסברת, ונשגבת בעד לכל היגיון, הציל מאות צעירים ישראלים מהטבח במסיבת נובה.רמי דוידיאן הוא דוגמא לארץ ישראל היפה. תמונה: רמי דוידיאן צילום: לירון מולדובן , קרדיט תמונה ערוץ 7

עוד סיפורי גבורה

Logo Israel War Database6.png

יש לך עוד מידע לשתף את העולם? כתבו לנו

© 2024 מבית היוצר של הביטחוניסטים.

בנייה ועדכון שוטף: ישי גלב

bottom of page